Історія створення Дивізійської сільської бібліотеки філій №10

Історія Дивізійської с\ф № 11



Історія Дивізійської сільської філії №11 

Сільська бібліотека №2 (філія №11) в селі Дивізія -2  почала своє формування вже після відкриття Будинку Культури 20 лютого 1970 року,розміщена вона в БК по вулиці Дружби ,17 на 2 поверсі .
Першою завідувачкою сільської бібліотеки №2 була Гальцева Валентина Олексіївна , потім Кушніренко Лариса Йосипівна . Гаврилова Ніна Миколаївна )
                                                                                 



 (Кушніренко 
Лариса 
Йосипівна)











 Після пограбування бібліотека переведена на перший поверх,де з 1993 року завідувала бібліотекою  Голубова  Валентина  Дмитрівна .




(Голубова 
Валентина 
Дмитрівна 
3-я праворуч)






З 2009 року посаду завідувачки Дивізійського сільського філіалу №11 була призначена Бойко Алла Іванівна, яка працює  і нині. За проханням завідувачки та підтримки начальника відділу культури Павла Петровича  Прелєпова та директора ЦБС Лілії Вікторівни Войтюк  в приміщенні БК на другому поверсі був зробленій ремонт і в 2010 році бібліотека знову повернулась в своє попереднє місцезнаходження . Приміщення бібліотеки поступово поповнювалося меблями, новими світильниками, шторами, різними стендами  та декорами зробленими власноруч  бібліотекарем , що і зробило  бібліотеку гарною , затишною та комфортною. Бібліотека поступово перетворювалась з книгозбірні на інформаційний центр проведення дозвілля та  відпочинку . Завдяки спільній співпраці з сільською радою, ФГ «АНАСТА», СВАТ «Україна» та місцевими депутатам  наша бібліотека поповнювалась не лише новими книгами та періодикою, а й різними іграми, іграшками, пазлами, фарбами та олівцями. Спільно з районним депутатом Бойко С.І. та місцевим депутатом сільської ради Чабан В.Л. в бібліотеку було проведено Інтернет та  WI-FI для молоді.

 Бойко 
Алла 
Іванівна








Бібліотека постійно запрошує своїх читачів на масові заходи та бере участь у районних та обласних конкурсах. Так, у 2011 році бібліотека отримала перше місце в районному конкурсі «Бібліотека моєї мрії», номінація «Макет», та третє місце в області,номінація «Кращий макет».



У 2013 році-отримала диплом за проведення кращого фольклорно-обрядового заходу в обласному конкурсі -огляді «Спільна діяльність бібліотек, клубних закладів, музеїв області як шлях патріотичного виховання». Бібліотека активно бере участь у районному конкурсі «Кращий читач року» .Так в 2012 році  Лебеденко Наталя була нагороджена грамотою за друге місце в конкурсі, а також в 2017 році  Бессараб Артур був нагородженій грамотою за друге місце ,а Котков Василь та Древаль Ганна  за активну участь у конкурсі. У 2018 році читачка нашої бібліотеки Горобець Тіна та її молодша сестричка Уляна отримали перше місце в районному, а потім  1 місце і в обласному конкурсі «Книгоманія-2018» і стала найкращим читачем серед учнів шостих класів, за що була нагороджена поїздкою  до міста Львова на фестиваль дитячого читання  «Книгоманія».

У 2014 році завідувачка бібліотеки Бойко А.І отримала перше місце у районному конкурсі присвяченому Всеукраїнському дню бібліотек « Кращий бібліотекар -2014.»   Бібліотекар особисто нагороджена багатьма грамотами від районної ради та Державної Адміністрації за сумлінну працю, професіоналізм та вагомий внесок у інформаційне забезпечення населення.


Для дорослого населення наша бібліотека постійно організовує літературні вечори, вечори гумору, святкування обрядових свят, Водохреща, Зелені свята, Великодня, проводить різні бесіди, анкетування та опитування. Для маленьких читачів та молоді різні ранки, шоу-ігри дискусії. Обов’язковим і веселим є «Тиждень дитячого та юнацького читання» який став улюбленою традицією проведення весняних канікул в бібліотеці, проводяться цікаві та корисні уроки і зустрічі «Україна -читає дітям». Майже кожний масовий захід в бібліотеці доповнюється переглядом відеофільмів та проведенням майстер- класів, що робить їх найбільш цікавими та яскравими . В бібліотеці працює гурток для дітей «Умілі ручки». Роботами дітей прикрашена вся наша бібліотека, що додає її, такої собі ,домашньої  атмосфери .
Бібліотека постійно співпрацює з різними закладами: Дивізійською ЗОШ I-III ступенів, дитячим садком « Веснянка,» Дивізійським БК. Наші дорослі та малі читачі є активними учасниками акції, яку, щорічно, проводить бібліотека «Подаруй бібліотеці книгу». Дуже тішить те, що наші жителі-читачі теж дбають про збереження та поповнення фонду нашої бібліотеки. Найактивнішими є : Бистрика К.П, Бойко С.І, Бойко А.І., Голубенко Н, І.Тарабанчук Ю.С, Бургазлі Т.П.

Про всі заходи та зустрічі, що проводить бібліотека, бібліотекар розповідає на сторінках електронного блогу  Дивізійської сільської бібліотеки-філії №11.


Яка вона, моя бібліотека?
Яка вона, моя бібліотека
?
Двоповерхова,світла,тепла,
Із безлімітним Інтернетом,
Веб камери і електрона пошта.

Нові полиці, м’які меблі,
Багато квітів і море книг.
Таких яскравих, кольорових,
Нових, а не стареньких,хоч і «кльових».

Завжди відкрите бібліо-кафе,
Таке сучасне, затишне,просторе…
На мультимедія-веселка кольорами грає,
Сам Пушкін вам казки розповідає.

Усе це є, але на жаль, лиш на макеті,
З дітьми створили,
«Бібліотека моєї мрії».

А поки що, моя бібліотека,
Для душі односельчан «аптека».
Хоч нових технологій ще немає,
Та радісно всіх завжди зустрічає.

Відкриєш двері – манить запах книг,
І соняхи квітують біля тину,
Здається, ти потрапив в загадковій світ,
У затишну українську хатину.

Бібліотекар наче матір,
Гостинно всіх запрошує до хати.
І спів пташок, і шум рідного гаю,
Кожен хто тут буває відчуває,

На стелажах в ряд книжечки стоять,
Вигукують, немов маленькі діти,
«Візьміть нас в руки, так хочеться тепла»,
Ми хочемо з вами жити і радіти.

А ось перед вами відкривається диво-казка,
Не лякайтеся, не дивуйтеся, будь ласка,
Казкові герої вмить оживають,
До теплої зустрічі вас закликають .

Величезна Ріпка свої листки прихиляє,
Червона шапочка скатертину розстилає,
А Білосніжка несе спечений пиріг,
Кіт у чоботях мовить «Пригощати ми раді, усіх»

На стінах портрети, «Молитва за Україну»,
Привернуть увагу дорослого і дитину,
Матусин рушник, прикрашає хатину,
Шепоче одвічне «Любіть, бережіть Батьківщину»

Моя бібліотека – велика родина,
Звичаїв, обрядів, святинь – Берегиня.
Різні покоління до себе збирає,
Книга та пісня назавжди єднає.

Вірю в щасливе майбутнє країни,
У процвітання сільської родини,
Мрія моя недалеко…
Нехай, завжди, живе сільська бібліотека! 
       

Комментариев нет:

Отправить комментарий