Історія створення Дивізійської сільської бібліотеки філій №10

Історія Дивізійської с\ф №10

 Історія Дивізійської  сільської бібліотеки  №10


По розповідях старожилів В селі Дивізія  Тузлівського району Ізмаїльскої області існували три бібліотеки . Одна  бібліотека для дорослих, друга  дитяча  бібліотека і приклубна бібліотека.  Сільська бібліотека для дорослих і дитяча знаходились по вулиці Леніна (зараз Миру).     
Дивізійська   сільська бібліотека для дорослих  була відкрита 1948 році у післявоєнному  періоді. Перша інвентарна книга була розпочата з 1 січня 1948 року. Книжковий фонд спочатку налічував 986 книг (акт № 2  квітень 1950 р.) ,  і   300 читачів. Бібліотека працювала з 11 годин дня до 11 годин  вечора.



Пізніше  бібліотеку перевели в друге  приміщення по вулиці Суворова,78  де вона і знаходиться і зараз. Це пристосований будинок, де раніше був жіночий монастир, потім шинок, далі  сільський клуб.  На той час бібліотека була центром культурно-освітньої роботи в селі. Були різні гуртки, в т.ч. і шаховий. Збиралися люди різного віку, а також діти.
Першим завідувачем  Дивізійською   сільською бібліотекою для дорослих  був Коновалов  П.П. , який проробив до 19 грудня 1952 року.
      
  З 19 грудня 1952 року (акт №7) приймає сільську бібліотеку   Астраханська Любов Павлівна.  Книжковий фонд налічував вже 3068 книг. Вона проробила недовго, вже    з  5 листопада 1953 року (акт № 10)  сільським   бібліотекарем  для  дорослих   стала   Якимащенко  Лідія Степанівна .
 Завідувачкої  сільською дитячою  бібліотекою  була  Арестова  Марія К. , в філії налічувались три  інвентарні книги, які велись з  1 листопада 1956 року  по 1964 рок, фонд  налічував  5205 екземплярів  книг. 
 Бібліотекарем приклубної  бібліотеки був  завідувач  клубом  Баранюк  О. С.  Інвентарна  книга приклубної   бібліотеки розпочата   була з 15  березня  1952 року,  фонд налічував  234  екземплярів книги .
     В 1964 всі бібліотеки об’єднались  в одну сільську бібліотеку з фондом більш 9000 екземплярів книг  та близько 400 читачів. Першою завідувачкою сільською бібліотеки  стала  випускниця Харківського Інституту культури Гаврилова Дарія Марківна. Вона пропрацювала з 1964 по 2000 рік, разом 36 років, що для сільської бібліотеки – рідкість. Книжковий  фонд з роками збільшується і   містив  вже  15396 книг, бібліотека обслуговувала більш 500 читачів. Дарія Марківна проводила велику роботу по популяризації книг, періодичних видань серед читачів. Довгі роки бібліотека була "Отличной работы".






Гальцева Валентина Олексіївна,
Гаврилова Дарія Марківна





       

 В 1970 році  в  Будинку Культури  в  селі Дивізія-2  відкривається  бібліотека №2 ( філія №11). Сільським бібліотекарем  стає  Гальцева Валентина  Леонідівна . З цього  року  почали  розділяти бібліотеки: в  селі Дивізія -1 сільська  бібліотека №1   (філія№10),  в селі  Дивізія – 2  сільська бібліотека №2 (філія №11).    В бібліотеці  №2  працювала   бібліотекарем Кушніренко Лариса Йосипівна, потім Голубова  Валентина  Дмитрієвна. Зараз працює  сільським бібліотекарем  Бойко Алла Іванівна.
   
 Зветься заклад зараз Дивізійська сільська бібліотека -  філія № 10. Бібліотека працює з різними категоріями читачів, обслуговує 530 читачів і видає в рік 14000 книг в рік. Фонд бібліотеки складає 13971 прим. книг
   В  2000 р. бібліотеку прийняла і до нині працює дочка Дарії Марківни – Гаврилова Ніна Миколаївна. Люди звикли до цієї сім'ї і сприймають дочку як продовжувачку маминої традиції. Вона добре знала сельчан, поважала їх й вони любили її.
        




Гаврилова 
Ніна 
Миколаївна
   




До 2011 року в бібілотеці  налічувалось більше 500 читачів   від  дитячого віку до пенціонерів. Бібліотека  працювала на повну ставку. Але в  зв’язку  з оптимізацією  і тим, що школа і дитячий садок  відкрились в селі  Дивізія -2  почалося  скорочення  часу  бібліотеки - філії  №10.  В 2015 році бібілотеку перевели  на 0.5 ставки,  а  з 2015 року і до  нині філія  №10 працює на 0.25 ставки. Зараз на 2018  рік налічується 130 читачів, книжковий фонд  містить  11000 книг.  В  масовій  роботі застосовуються  малі  форми   роботи .  Це  бесіди  , роздуми з читачами, години  спілкування, дискусії ,вікторини, обговорення прочитаних  книг , п’яти хвилинки, літературне  читання , інформаційні хвилинки , конкурси , екскурсії по бібліотеці та інші. В бібліотеці  для читачів оформлені  книжні виставки   на самі актуальні  теми. Приділяється  увага  історії України « Законодавча Україна » , «Живи і квітни Україно !», «Історія України», « Символіка  України». Постійно діють книжні виставки під назвами  « Ювіляри  року», до дня  Шевченка «Шевченкове  слово в новій Україні»,  до дня козацтва «Козацькими  стежками», «Літературна  Одещина». Діє краєзнавчий куточок «Люби та знай свій рідний край», «Народознавство краю у  віках» . Для дітей є поличка  «На допомогу шкільній  програмі», «У світі чарівної казки», «Ким  бути ?»та інші. Діє виставка «З історії  державності України», «Пенсійна  реформа». Бібліотекар  розповідає як  користуватися  каталогом , фондом, допомагає  підібрати  потрібну  літературу.  Деяким  пенсіонерам привозить книги з ОХ і розвозить по  домам. Філія № 10  пов’язує свою  роботу  зі  школою , БК та з сільською  бібліотекою № 11 . Бере участь у великих  масових заходах, які проводяться  в  бібліотеці № 11. Сільська  бібліотека -філія  №10  завжди бере  участь  у  районних   конкурсах та масових  заходах.  В  бібліотеці , як і багатьох сільських  філіях є чимало проблем. Але,  незважаючи  на  них  та   важкі часи  в  Україні, бібліотека №10   популяризує книги  і організовує  роботу  серед  читачів  на  різні  теми.     

                   

Комментариев нет:

Отправить комментарий